SIA „Apdrošināšanas un Finansu Brokers” (AFB) ir uzkrāta ievērojama pieredze apdrošināšanas brokeru pakalpojumu sniegšanā valsts un pašvaldību iestādēm jau no 1999. gada. Starp mūsu klientiem ir aptuveni 20 (divdesmit) valsts un pašvaldību iestādes, tai skaitā divas no Latvijas ministrijām.

Pakalpojumi iepirkumu sfērā:

  • klienta prasību apdrošināšanā apzināšana;
  • konsultāciju sniegšana par apdrošināšanas veidiem un noteikumiem;
  • iepirkuma tehniskās specifikācijas sagatavošana noteiktajos termiņos;
  • piedāvājumu analīze un atzinumu sagatavošana par piedāvājumu atbilstību iepirkuma nolikumam un tehniskajai specifikācijai;
  • piedāvājumu un apdrošināšanas līgumu vispārīgo un speciālo noteikumu izvērtēšana un nepieciešamo izmaiņu sagatavošana;

Esam palīdzējuši daudzām valsts un pašvaldību iestādēm noorganizēt dažādas sarežģītības iepirkumus apdrošināšanas pakalpojumu iegādei dažādos apdrošināšanas veidos, tai skaitā veselības apdrošināšana, KASKO, OCTA, profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanā utml.

Avots: “Latvijas apdrošināšanas brokeru asociācija” ( www.brokers.lv ): Latvijas Apdrošināšanas brokeru asociācija (LABA) ir pārliecināta, ka ikvienam pasūtītājam apdrošināšanas publiskajā iepirkumā, kuram pašam nav algots apdrošināšanas speciālists, ir vajadzīga apdrošināšanas brokera palīdzība, lai neizšķērdētu budžeta naudu, nopērkot dārgu un neatbilstošu apdrošināšanas pakalpojumu.

Vēl vairāk, LABA ir pārliecināta, ka tieši publiskajos iepirkumos brokera iesaistīšanai būtu jābūt gandrīz obligātai visiem pasūtītājiem, kuriem pašiem nav atbilstoši kvalificēta apdrošināšanas speciālista. Ja privātajā sfērā uzņēmējs pirms apdrošināšanas iegādāšanās var apspriesties ar apdrošinātājiem, kuri viņam palīdzēs noformulēt vajadzības un izstāstīs par jaunākajiem apdrošināšanas produktiem. Tad iestādei vai uzņēmumam pirms apdrošināšanas publiskā iepirkuma ir aizliegts sazināties ar iespējamiem pretendentiem un vienīgā iespēja, kā precīzi noformulēt savas vajadzības un uzzināt par jaunumiem apdrošināšanā, ir pastāvīgi algot apdrošināšanas speciālistu, kas būs dārgi un nelietderīgi, vai izmantot apdrošināšanas brokera pakalpojumu. Brokeris ir vienīgais apdrošināšanas profesionālis, kurš strādā tikai klienta interesēs un nepārstāv nevienu apdrošinātāju.